Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn
LÁZNĚ RAŠÍNOVA
ZAVŘENO
Od 1.7. do 31.7.2024 bude ve středisku probíhat plánovaná odstávka a nebude možné využívat bazén, wellness, solárium ani posilovnu. Otevírací doba v srpnu bude v čase 8:00 - 20:00. Wellness bude otevřené každé úterý a čtvrtek v čase 10:00 - 20:00.

hledat
Wellness

Wellness

Lázně Rašínova

OTEVÍRACÍ DOBA A CENÍK dolů CO U NÁS NAJDETE dolů

Otevírací doba

Vážení návštěvníci, od 1.7. do 31.7.2024 jsou Lázně Rašínova UZAVŘENY z důvodu plánované odstávky.
Děkujeme za pochopení.

Wellness

Všední dny

provozní doba (PONDĚLÍ):

9:00 - 21:30

provozní doba (ÚT - PÁ):

14:00 - 21:30

poslední vstup:

20:15

uzavření areálu:

22:00

 

Víkendy a svátky

provozní doba:

10:00 - 19:30

 

poslední vstup:

18:15

uzavření areálu:

20:00

Obsazenost sledujte na stránce vstupenky a rezervace.

Základní vstupné

Wellness

Plná cena

240 Kč / 1,5 hod.

S čipovými hodinkami

192 Kč / 1,5 hod.

Co najdete ve wellness

Parní sauna

Parní sauna nabízí návštěvníkům kombinaci hydroterapie a termoterapie, které jsou vhodné především pro úlevu svalů a kloubů. Horká pára příjemně zvlhčí vaši pokožku a prospěje i dýchacímu systému.

Infrasauna

Blahodárné účinky poskytne i infrasauna, která funguje na principu infračerveného záření. Je zcela bezpečná a zdraví prospěšná především pro ty, kteří nemůžou využívat vysokoteplotní finskou saunu. Infrasauna zvyšuje teplotu vzduchu méně, jen do 60 ° C a prohřívá tělo zevnitř, až do hloubky 4 centimetrů. Díky nižší teplotě saunování v infra sauně nezatěžuje organismus a hloubkově prohřeje svalové tkáně.

2 finské sauny

Nemusíte se bát, že si někomu sednete na klín. Ve dvou finských saunách je dost místa pro všechny. Pobyt ve finské sauně nabízí celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Suchý vzduch se ohřívá až na 90 ° - 100 ° C. Saunování pomůže odbourat nahromaděný stres, uvolní svaly, posílí imunitu a zlepší kvalitu spánku.

Masážní sprcha

Pokud preferujete postupné ochlazování využijte naši masážní sprchu. Ochlaďte své rozehřáté tělo v proudu studené vody. Boční sprchové hlavice vám příjemně promasírují a zchladí uvolněné svalstvo.

Ochlazovací bazének

Ochlazovací bazének poskytuje skutečně intenzivní ochlazovací terapii po saunování. Ochlazování po sauně je pro posílení odolnosti organismu to nejdůležitější. Prudké změny teplot vaše tělo "vycvičí" a stimulují imunitní systém.

Kneippův chodník

Potřebujete promasírovat chodidla a prokrvit končetiny? Zkuste se projít po Kneippově chodníku. Tato masážní procedura je tvořena z bazénků studené a teplé vody. Dno je vyložené masážními oblázky, které chodidla příjemně prokrví.

Studna s ledovou tříští

Jako další alternativa či doplněk ochlazení po saunování slouží ledová studna. Naberte si hrst ledu, jemně se jím potírejte a nechte jej rozpustit na rozpálené pokožce. Můžete vyzkoušet i zchlazení chodidel ledovou tříští. Led není vhodné dávat na hlavu.

Ochlazovací vědro

Pokud vám nevyhovuje postupné ochlazování, můžete podstoupit šokové zchlazení. Už jste zkoušeli na sebe po odchodu ze sauny převrátit vědro se studenou vodou? Šokové ochlazení způsobí okamžitou reakci cévního systému a má i pozitivní vliv na psychiku. Vzhledem k tomu, že ledová voda dopadne nejdříve na hlavu, ochlazování vědrem můžeme doporučit jen zcela zdravým jedincům.

Odpočívárna

Odpočívárna je určena k odpočinku, zklidnění těla a dovršení jednotlivých saunovacích cyklů. Zároveň se doporučuje čas v odpočívárně využít k doplnění tekutin formou nealkoholických nápojů tak, aby zůstaly zachovány tělní tekutiny v rovnováze.

Poprvé do wellness: I saunování má svá pravidla

Před návštěvou wellness nechte plavky doma. V prostorách wellness doporučujeme používání prostěradel, která jsou k dispozici před vstupem na pokladně. Můžete si však vzít vlastní pantofle.

Často kladené dotazy

Každý návštěvník začíná u pokladny zaplacením vstupného. Případné překročení doby pobytu doplatí návštěvník při odchodu. Základní doba pobytu je 1,5 hod včetně doby strávené v šatnách.

Vstup do prostoru wellness zóny je umožněn pouze s čipovými hodinkami, kterými si návštěvník otevírá vstupní dveře. Z nich lze vyčíst dobu pobytu v zařízení. Čipové hodinky obdrží návštěvník u pokladny při vstupu.

K saunování doporučujeme donést si vlastní pantofle a ručník. Prostěradlo dostanete u pokladny před vstupem. Ručník je možné si za příplatek 25 Kč zapůjčit na pokladně. Plavky v suchých saunách nejsou povoleny, zatímco v parní sauně ano.

  1. Dodržujte pitný režim před i po saunování. Vyvarujte se alkoholickým nápojům.
  2. Nejezte před návštěvou sauny těžké jídlo. Po sauně si můžete dopřát lehčí jídlo pro doplnění energie a soli.
  3. Před saunou se osprchujte.
  4. V prostoru sauny podkládejte prostěradlo pod celé tělo.
  5. Neprodlužujte si pobyt v sauně. Komfortní čas pro pobyt v sauně je 10 až 15 minut.
  6. Během saunování se chovejte tiše.
  7. Po saunování je důležitá fáze ochlazování. Můžete se zchladit postupně v masážní sprše, nebo zvolit intenzivní ochlazení v bazénku.
  8. Po sauně a ochlazení si dopřejte chvíli odpočinku v odpočívárně, aby se teplota v těle stabilizovala.

Pro prohloubení účinků sauny na organismus je ideální opakovat saunovací cyklus alespoň třikrát.

Ano. Ve wellness zóně je možné si zakoupit nápoje. Nápoje je možné platit pouze čipovými hodinkami. 

Ano, pokud váš zaměstnavatel vám v rámci Fondu kulturních a sportovních potřeb umožňuje sportovní vyžití. Pak stačí pro pořízení čipových hodinek vyplnit formulář ZDE.

Virtuální prohlídka wellness

Čipové hodinky = 20 % sleva na každý vstup

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu! Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

CHCI UŠETŘIT dále